ZEYNEP ATİKKAN’DAN “BLOG’DAN AL HABERİ”

Yapı Kredi Yayınları

Zeynep Atikkan

Okulumuzun 70 mezunlarından gazeteci-yazar Zeynep Atikkan 1970- 1974 yılları arasında Fransa’da Siyasal Bilgiler okudu; daha sonra Avrupa Birliği Komisyonu Genel Sekreterliği’nde stajını tamamlayıp yurda döndü.

1977 yılında gazeteciliğe ekonomi muhabiri olarak başladı. 1977-2004 yılları arasında Akşam, Günaydın, Güneş ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı. Gazetecilik kariyeri sırasında çeşitli sosyal ve siyasi konularda araştırma yazıları hazırladı. Araştırmalarında özellikle Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine ağırlık verdi.

2004 Yılından bu yana Soğuk Savaş sonrası Amerikan dış politikası, küreselleşme ve internet teknolojilerinin medya üzerindeki etkisi üzerinde çalışıyor. 11 Eylül’ün Amerikan iç ve dış politikasını nasıl değiştirdiğini anlatan “Amerikan Cinneti” adlı kitabı 2006 yılında yayınlandı. 1998-1999 döneminde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Zeynep Atikkan şimdilerde Aslı Tunç ile bir ortak çalışma ürünü olan ve Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanan “Blogdan Al Haberi” isimli kitabıyla okurlarının karşısına çıkıyor ve dijital devrimin dünyaya getirdiği büyük değişimi, bu yeni sistemin medya dünyasını nereye sürüklediğini, Türkiye’de sanal alemin durumunu, ilerleyen yıllarda ortaya çıkabilecek dramatik sonuçları tartışıyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.