(NDS 87) BELGİN BİLGE’NİN FRANSA’DAKİ BAŞARISI

 Son çalışması Fransa’da L’ Harmattan Yayınlarının Eurorient dergisindeki “L’ impact des médias franco-turcs dans l’adhésion de la Turquie à l’Union Européenne” olan Belgin Bilge, ISC School of Management (membre de la Confédération des Grandes Ecoles) ve Paris I Sorbonne Universitési’nde Medya ve Şirket iletişimi üzerine ders veriyor ve araştırmalar yapıyor.

1987’ de NDS’ den mezun olduktan sonra, Istanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunu 1991 yılında bitiren Belgin Bilge eğitim hayatına Fransa’ da devam etti. 1991-1993 yılları arasında Besançon Franche-Comté Üniversitesinde Reklamcılık ve Marketing dalında üniversite diploması aldıktan sonra, 1995’ de Paris II Panthéon Assas Üniversitesi Fransız Basın Enstitüsünde Ilk masterini (DESS), daha sonra da, 1996’da Paris V René Descartes Üniversitesi Sosyoloji bölümünde “İletişim Sosyolojisi” adlı ikinci masterini (DEA) gerçekleştirdi.
Eğitim hayatının son evresi Paris II Panthéon Assas Üniversitesinde Sciences de l’ Information et de la Communication dalında doktora tezi yapmak oldu. “Televizyon sosyolojisi ve medyada kadın imaji” adlı tezi Sorbonne içerisinde yapılan yarışmada en iyi 10 tez arasına girerek, ödüle layık görüldü. Doktora tezini en iyi derece ve “très honorable avec félicitations du jury” mansiyonu ile bitirdikten sonra araştırmalarına değişik üniversite ve merkezlerde devam etti.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.