OFİS-MÜZE BORUSAN CONTEMPORAY’ İ GEZDİK…

25 Şubat Cumartesi günü 40 NDS’li ile Borusan “Ofis Müze”yi gezdik ve sonrasında Baltalimanı Tesislerinde öğle yemeği yedik.

Borusan Contemporary Perili Köşk İstanbul, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nu daha geniş kitlelerle buluşturmak ve Türkiye’de çağdaş sanata olan ilgiyi artırmak amacıyla kuruldu. ‘Ofis müze’ yapısıyla Borusan Contemporary, gerek fiziksel ortamı gerek sunduğu ziyaret deneyimiyle ülkemizde kendi alanında öncü olmayı hedefliyor.

Perili Köşk’te uzun bir süredir sergilenen Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun seçkin örnekleri, artık hafta sonları tüm sanatseverlerin ziyaretine açık. Hafta içi Holding’in ofis işlevini sürdürdüğü binada, hafta sonları koleksiyondan çeşitli seçkilerin yanı sıra, Türkiye’den ve dünyadan önemli küratörlerin oluşturduğu kişisel ve karma sergiler yer alıyor.

Müzenin bir diğer amacı, sergileri, her yaş grubundan çocuk ve yetişkinlere yönelik özel eğitim programları ve söyleşilerle destekleyerek Türkiye’nin kültür ve sanat ortamına katkıda bulunmak.

Butiği ve şık kafeteryası ile Borusan Contemporary, Türkiye’de sanatseverlere tam donanımlı ve  eşsiz bir müze deneyimi sunuyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.