CLAUDE AYTUĞ’ U KAYBETTİK

1966-1993 yılları arasında Okulumuzda fen bilgisi öğretmenliği yapmış, sosyal yardım çalışmalarının unutulmaz siması Claude Aytuğ’u 22 Ocak 2012 de kaybettik.

Mme Aytuğ’u hiç çözmediği muhteşem topuzuyla ve güleryüzüyle hatırlayacağız. Sarıyerde oturduğunu hatırlıyorum. Nur içinde yatsın
(NDS 83) Arzu Öztürkmen

Güzel bir Mayıs günü beni yanına çağırdı, defterinin arasından bir ”brin de Muguet” çıkardı ve bana hediye etti; annesi Fransa’dan göndermişti ve orada gelenek olduğu üzere her 1 Mayıs’ta müge çiçeği hediye edilirdi; adımdan dolayı o da bana bir tane hediye etmişti; ben de ilk defa müge çiçeğiyle onun sayesinde tanıştım. Nur içinde yat sevgili Madame, sizler bir öğretmenin çok çok ötesinde, işinizi sevgiyle tutkuyla yapan insanlardınız. Yolun ışıkla dolsun, güzel gülüşün, güzel gözlerin baki kalan bu kubbede hep bir seda olarak kalacak..
(NDS 83) Müge Canan Yelekçi

Sevgili Mme Aytuğ’un vefatına çok üzüldüm.

Benim için çok değerli bir öğretmenimdi. Tam bir hanımefendi, çok iyi bir eğitmendi. Mekanı cennet olsun.
(NDS 88) Ece Ermeç Üster

Çok iyi bir öğretmendi. Asla bozulmayan topuzları, topuklu ayakkabılarının sesi aklımda. Hepimizin, ailesinin başı sağ olsun.

Bizim için yaptığı herşey için sonsuz teşekkürler.
(NDS 89) Rabia Bakıcı

Sevgili Mme. Aytuğ, kendisinin hazırlayıp bizlerin koridorlarda tepsi içinde kek-poğaça sattığımız yardım faaliyetleri ile bende büyük bir iz bırakmıştır.
Işıklar içinde yatsın.
(NDS 90) Burcu Kineş

Madame Aytuğ denilince sanırım hepimizin birçok anısı vardı….

Koluna taktığı sepet içerisinde sattığı gofretler, o muhteşem topuzu…..

Nur içinde yat sevgili Madame Aytuğ…İyi ki bizim öğretmenimiz oldun…
(NDS 94) Ferah Dalkılıçlar

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.