Turquie, Europe: Le Retour des nationalismes?

Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Füsun Türkmen’in Turquie, Europe: Le Retour des nationalismes? adlı kitabı Fransa’da yayınlandı. Paris L’Harmattan yayınlarından çıkan eserinde Türkmen, Soğuk Savaş yıllarının ardından 11 Eylül Saldırıları ile tetiklenen milliyetçilik hareketinin günümüzdeki yükselişini sorguluyor. Türkmen çalışmasında, günümüz Türkiye’sinde milliyetçiliğin yükselişini, gelişim ve değişimini ele alıyor.

Doç. Dr Füsun Türkmen; 1975 yılında Notre Dame de Sion’u bitirdikten sonra George Washington Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Eğitimi aldı.  1991 yılında Cenevre Üniversitesi’nde doktora derecesini alan mezunumuz, 1983–1989 yılları arasında da Cenevre Üniversitesi Yüksek Uluslararası İlişkiler Enstitüsü tarafından yürütülen Cahiers d’Histoire et Politique Internationales adlı grubun yayınlarında, sorumlu yazı işleri müdürü görevini üstlendi.

Mezunumuz halen  2009 yılında kurulan, uluslararası ve küresel ilişkilere dayalı konuları sorgulayıp özgür bir tartışma alanı yaratmayı amaçlayan Global İlişkiler Forumu adlı düşünce ve araştırma merkezinin eş başkanlığını yürütüyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.