MEZUNUMUZ FİLİZ KARSAN’IN SERGİSİ GALERİ FE’ DE

Kadıköy Çiftehavuzlar’daki Galeri FE, 3-23 Mayıs 2012 tarihleri arasında mezunumuz (NDS 75) Filiz Karsan’ ın Resim Sergisi’ ne evsahipliği yapıyor.

Sanatçının suluboya ve tuval üzerine akrilik çalışmalarından oluşan sergide; Karsan’ın yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde edindiği izlenimler ve kuşlar, başlıca ilham kaynakları olarak göze çarpıyor.

Filiz Karsan hakkında…

İstanbul’da doğan Filiz Karsan, sanatçı bir ailenin kızıdır. Çok küçük yaşta büyük bir tutkuyla resim yapmaya başlamıştır. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Grafik Sanatlar Bölümü’nde okuduktan sonra, Paris’te Ecole Nationale Supérieure des Beaux Arts ve Académie de la Grande Chaumière’de desen, Ecole du Louvre ‘da ise sanat tarihi öğrenimi görmüştür.

Yaşamını 1980 yılından beri Paris’te sürdüren sanatçı; eserlerini Türkiye, Fransa, Belçika, İngiltere, Kolombiya ve Cezayir’de sergilemiş, 37 kişisel sergi açmış ve 45′i aşkın karma sergiye katılmıştır. Genellikle kendi geliştirdiği bir teknikle, fırçayı az suyla kontrollü bir şekilde kullanarak detaylara önem veren suluboyalar yapar, zaman zaman da tuval üzerine akrilik ile çalışır.

Dikkatle gözlemlediği güncel yaşamın ayrıntılarını; gerçekçi, duygusal, minyatür titizliğini andıran bir yaklaşımla işler. Yaşadığı, gezdiği yerler, özellikleTürkiye, Fransa ve Peru’daki pazar yerleri, sokaklar, zamanla kaybolan eski kapılar, pencereler, dükkanlar, sokak satıcıları, yıllarca başlıca ilham kaynakları olmuştur.  Sanatçı, son dönem çalışmalarında ise kuşlardan esinlenmektedir.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.