Asilva Girardier

Dünyanın dört bir yanında, çok farklı alanlarda NDS’liler isimlerini duyuruyor.

Sanat hayatını Paris’te sürdüren ressam ve heykeltıraş arkadaşımız Asilva Girardier (Silva Müjdever) bunlardan biri. Girardier 1950-51 yıllarında girdiği NDS’den 1955 yılında orta okul bölümünü bitirerek ayrıldı. Liseden sonra birincilikle girdiği Güzel Sanatlar Akademisi’ni aynı derece ile bitirdi.

Girardier Fransa’da Grand Palais ya da Paris Press Club gibi pek çok mekânda sergilere imza attı. Fransa dışında ise İtalya Sanat Festivali’ne davet edilen sanatçı İspanya’da, İsviçre’de, Sardunya Adası’nda, Malezya’da, Ermenistan’da bireysel ve karma sergilerde eserlerini sanatseverlerle paylaştı.

Arkadaşımız, amacı sanatçılar arasında dinamik değişimlere imkân sağlamak, plastik sanat sergileri, konferanslar ve kültürel içerikli münazaralar düzenlemek; halk, özellikle de gençler ile sanatçılar arasında geniş bir iletişim ağı kurmak olan L’Association Ariane-Essor’un kurucuları arasında yer aldı, 1992’den bu yana da başkanlığını yürütüyor. Alanında haklı bir üne sahip olan sanatçı Asilva Girardier’yi en kısa zamanda ülkemizde de misafir etmeyi, İstanbul’lu sanatseverleri onun eserleriyle buluşturabilmeyi umuyoruz.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.