20 JANVIER 2012

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin 156. kuruluş yıldönümü 22 Ocak saat 14.00 de Okul Salonlarında düzenlenen törenle kutlandı. Törende 1962, 1972, 1987 mezunlarına sırasıyla 50., 40., ve 25. yıl plaketleri sunuldu.

Derneğimizin de 25. yıldönümünü kutladığımız bu özel gün için Fransa’dan emekli öğretmen Sr. Anne-Véronique İstanbul’a geldi.

Törenimize Fransa Başkonsolosu M. Hervé Magro ve eşi, Şişli Belediye Başkanı Sn Mustafa Sarıgül, Şişli Milli  Eğitim Müdürü Sn Gürbüz Akbulut katıldılar.

Yazar mezunlarımızdan Dilek Kent, Lizi Behmoaras, Mine Kırıkkanat, Mayda Saris, Elif Edes Tapan, Aylin Yengin son yayınlanan kitaplarını, Güher-Süher Pekinel kardeşler DVD-CD lerini imzaladılar.

Notre Dame de Sion’lular Derneği Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, her biri kendi alanlarında başarılı olmuş beş mezunumuza, (NDS 51) Prof. Dr.Sema Çiğdemoğlu (Filolog), (NDS 66) Sema Baykan (arkeolog), (NDS 67) Nadia Murat (öğretmen),  (NDS 71) Esen Çamurdan (dramaturg), (NDS 79) Prof. Dr. Zeynep Güven’e (doktor) başarı-onur plaketleri sunuldu.

Devlet Tiyatroları yönetmeni (NDS 62) Leyla Tecer tarafından hazırlanan Derneğimizin 25 yılını anlatan kısa belgeseli hep beraber izledik.

Törenimiz okulumuz mezunu 3 genç arkadaşımızdan Naz Uğurlu, Naz Manzakoğlu, ve Arda Karaburçak’tan dinlediğimiz şansonlarla renklendi.

Törenin sonunda Derneğimizin 25. yıldönümü için Butterfly pastanesi sahibi (NDS 89) Ebru İpekçi’nin özel olarak hazırladığı pastamızı kestik.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.