150. YIL ANI ÜRÜNLERİ

BELGESEL: ÇALIKUŞLARI / Notre Dame de Sion’ un Çocukları
Can Dündar tarafından hazırlanan NDS belgeseli, bir okulun penceresinden Türkiye’yi anlatma iddiasını taşıyor. Kapsamlı bir çalışma ile hazırlanan bu filmi, herkesin keyifle izleyeceğini umuyoruz.

Kitap: Notre Dame de Sion: 150 Yılın Tanığı
Kitapla ilgili her türlü çalışmayı 90 yılı mezunumuz Saadet Özen üstlenerek, okuldaki ve Roma Genel Merkez’ deki arşivlere ulaştı; ardından belgeleri titizlikle seçip derledi, mezunlarla görüştü. Bu çabaların sonucunda ortaya çıkan, Yapı Kredi Kültür Sanat tarafından basılan “Yüz Elli Yılın tanığı: Notre Dame de Sion” kitabının 1. baskısı kısa zamanda tükendi, 2. baskısı da Eylül 2006’ da yapıldı.

BROŞ
150. yıl broşlarını derneğimiz yararına 65 senesi mezunumuz sanatçı Nelli Gavriyeloğlu hazırlamaktadır.

PUL
44 mezunlarımızdan Liji Pulcu Çizmeciyan’ ın önerisi,  filatelist Sayın Arman Arıkan’ ın yardımları ve 97 mezunumuz An-Su Aksoy’ un tasarım çalışması ile, PTT’ yle kişisel pul sözleşmesi yapılarak 150.yıl hatıra pulu bastırıldı ve ilk gün damgası uygulandı.

PİYANGO BİLETİ
9 Ekim 2006 çekilişi için Milli Piyango İdaresi’ne, grafik çalışmasını mimar arkadaşımız (NDS 98) Elmon Pekmez’ in yaptığı NDS amblem ve resimli Milli Piyango bileti yaptırıtıldı ve tüm Milli Piyango bayilerinde satışa çıkarıldı.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.