YAZGÜLÜ ALDOĞAN’IN KİTABI "KİRALİK ADAM" YAYINLANDI

Aşk ve cinsellik, gurur ve inat, gitmekle kalmak, iki sevgili arasında hiç bu kadar tartışılmamıştı. "Bir kadınla erkeğin birbirini anlaması, birbirini istemesi, birbiriyle anlaşması, birbirlerini çok seviyor olsalar bile neden bu kadar zor?" diye düşündü Hayal. Evet, Uğur’u seviyordu, onunla sevişmekten zevk alıyordu ama niye her sevişmelerinde sorun çıkıyordu? Birbirlerini bu kadar sever ve vazgeçemezken neden yatakta da, hayatta da an İtişilmiyorlardı? Uğur ve Hayal mi anlaşamıyordu, yoksa ta başından beri Adem’le Havva da mı anlaşamamıştı? Güçlü, başarılı ve çekici iş kadını Hayal, tutkuyla âşık olduğu genç, duyarlı, yakışıklı sevgilisi Uğur’u cinsel terapi yaptığı kadın hastalarıyla ne kadar paylaşabilecek? İkisinin de vazgeçemediği bu büyük aşkın öyküsünü bir solukta okuyacaksınız.

Yazgülü Aldoğan medya dünyasının yakından bildiği bir isim: Yaklaşık on yıldır Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor. Bahar aylarında da ilk romanı “Kiralık Adam” Alfa Yayınları’ ndan çıktı ve kısa sürede en çok satılanlar listesine girdi. Yazgülü Aldoğan aşkı, cinselliği, özellikle de kadın cinselliğini ele alan bu romanına Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen bir araştırmanın esin kaynağı olduğunu söylüyor. Piyasaya çıktığı andan itibaren büyük ilgi çeken, hızla yeni baskıları yapılan “Kiralık Adam” ın yazarı, ortaokulu Notre Dame de Sion’ da, liseyi Üsküdar Kız Lisesi’nde okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’ nden mezun olduktan sonra ANKA Ajansı’ nda muhabir olarak işe başladı; bu onun gazetecilik hayatının da başlangıcı oldu.

Aldoğan, halen Posta gazetesindeki köşe yazarlığının yanı sıra Kültür Üniversitesi’ nde medya araştırmaları dersi veriyor, siyaset, kültür, sanat, edebiyat ve eğitimle ilgileniyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.