ÖDÜLLÜ FİLMİN YAPIMCISI: (NDS 99) SELİN VATANSEVER TEZCAN

Selin Vatansever Tezcan’ın yapımcılığını üstlendiği, Ali Vatansever’in yönettiği, başrollerde Saadet Işıl Aksoy ile Erol Afşin’in yer aldığı «Saf» isimli filmin dünya prömiyeri Toronto Film Festivali’nde yapıldı. Gecekonduda yaşayan bir çiftin kentsel dönüşüm söylentileriyle dönüşen hayatını konu alan film Ankara Film Festivali’nde «en iyi yönetmen» ve «en iyi kadın oyuncu» ödüllerine layık görüldü. Keza İtalya’da Bari Uluslararası Film Festivali’nde de «en iyi yönetmen» ödülünün sahibi oldu. Amerika’da Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde de"özel mansiyon" ödülü aldı.

Selin Vatansever Tezcan, NDS’ten sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. Çeşitli reklam ajanslarında ve film yapım şirketlerinde çalıştı. 2008’den bu yana çalışmalarına kurucu ortağı olduğu Terminal Film’de devam etmektedir.

2012’de Ali Vatansever’in yazıp yönettiği yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallerin seçkilerinde yer alan «El Yazısı» adlı sinema filmine «kitlesel fonlama» yöntemiyle finansman sağlayarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.