(NDS 84) AYLA GÜLÇİN ERFİGEN’İN AMERİKA’DAKİ BAŞARISI

Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu (NDS 84) Ayla Gülçin Erfigen, İmtaş, Denge, Ak-hayat, Şeker sigorta şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2001 ekonomik krizinde Bayındır Holding’ in BTR Asigurari şirketinde genel müdür yardımcısıyken, işini kaybedince, radikal bir karar vererek Amerika’ ya yerleşti ve inşaat sektöründe büyük başarılara imza attı. Amerika’ ya gittikten bir buçuk ay sonra ICC (International Code Council’ in titizlikle sınayarak verdiği “Building Inspector” sertifikasını alan mezunumuz üç belediyeye hizmet veren bir şirketin bina denetim bölümünün yöneticisi oldu.

ICC’ de hem yerel hem de ulusal çapta oldukça önemli görevlere getirilen Erfigen, ilk defa 2011 yılında yürürlüğe giren Calgreen, yani çevreci inşaat yönetmeliği üzerine Kaliforniya’ da plan onaylama ve denetleme sertifikasını alan ilk 10 kişiden biri oldu.

Ulusal düzeyde “ICC Sustainability Konsey Başkanı” ve amacı yönetmelik ve standart geliştirme olan “ICC Codes and Standards Konsey Üyesi” olan mezunumuz, yerel olarak da ICC Los Angeles Bölgesi Derneği’nin “Inspection Komitesi” Başkanlığı’nı da yürütüyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.