(NDS 82) PROF. DR. GÖZDE YİRMİBEŞOĞLU’NA YENİ GÖREVLER

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğretim üyesi (NDS 82) Prof. Dr. Gözde Yirmibeşoğlu Şubat 2020’de fakülteye dekan yardımcısı olarak atandı. 18 Ağustos 2020’de ise aynı fakültede Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı başkanı oldu.

Mezunumuz NDS’ten sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisans, Strasbourg Üniversitesi ve ODTÜ’de yüksek lisans, 2007’de de ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktora yaptı. 2008’den itibaren Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde başladığı öğretim üyeliği sürecinde 2012’de doçent, 2017’de Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde profesör unvanlarına layık görüldü. 2018’de Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm başkan yardımcısı oldu.

Çalışmalarını, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet gibi konular üzerinde yürüten arkadaşımızın TRT Başarı Ödülü Türkiye Birinciliği, ODTÜ Akademik Performans Ödülü, Strasbourg Üniversitesi Yüksek Lisans Bursu, Dubai Zayed Üniversitesi Konferans Destek Ödülü gibi çeşitli ödülleri vardır.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.