ELLER VE YÜZLER – İNSANLIK SAVUNMASI

XX. Yüzyıl Fransız ozan ve romancıların metinleri eşliğinde Ara Güler "Eller ve Yüzler, İnsanlık Savunması" fotoğraf sergisi…

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi 16 Aralık-23 Ocak tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası (İTO), ve Kırmızı Yayınları’nın katkılarıyla  Fransız edebiyatını ve Ara Güler’in fotoğraflarını buluşturan bir sergi düzenledi.

Lisemiz 150 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de yüksek standartlarda eğitim vermenin yanı sıra, son yıllarda konser, sergi, konferans, festival ve tiyatro gibi kültürel etkinlikleriyle de İstanbul kültür hayatına ve Türkiye ile Fransa arasındaki bağların güçlenmesine katkıda bulunmaktadır.

Türkiye’nin en ünlü fotoğrafçılarının başında gelen, İstanbul ve Anadolu’yu fotoğraflarında ölümsüzleştiren Ara Güler’in bu sergideki karelerine Fransız edebiyatının Louis Aragon, Albert Camus, Charles Peguy, Saint-Exupéry, Paul Eluard gibi yazarlarının ünlü eserlerinden seçmeler eşlik ediyor. Sanatçının gündelik yaşama ve insana karşı duyarlılığı Fransız edebiyatının önemli yapıtlarıyla bütünleşiyor; Fransız dili ve Türk bakış açısı ortaklaşa bir söylem ortaya çıkarıyor.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.