“200 ADIMDA ERGENLİK REHBERİ ÇOCUKLUKTAN ERGENLİĞE”

Ömür Kurt Hürriyet Gazetesi bünyesindeki H Kitap’tan çıkan bu kitabı sekiz uzmandan aldığı 200 görüş çerçevesinde oluşturmuş. Sekiz uzmandan biri de mezunumuz (NDS 64) Prof. Dr. Norma Razon.

Ömür Kurt çocukla birlikte okul öncesinden başlayıp, ilkokul dönemi ve ergenliğe doğru yola çıkıyor: her çocuk bir potansiyeldir ve her birinin ayrı bir mizacı vardır. Belli sınırlar içinde özgürlük vererek, büyümesi için acele etmeden potansiyelini keşfetmek, çocuğun bizlere bağımlı değil, bağlı olarak yetişmesini sağlamak gerekir.

Beslenmesine dikkat edilmeli, ergenliğin fiziksel ve ruhsal zorluklarında kendisine anlayış gösterip yardımcı olunmalıdır. Çocuğun hızla değişim gösterdiği bu dönemde aile, okul, sosyal çevre, arkadaşları, sosyal medya, sınavlar, gönül işleri gibi unsurların çocuğun hayatını ve geleceğini şekillendirdiği unutulmamalıdır.

“Mutlu, sağlıklı, huzurlu, iyi ve topluma yararlı çocuklar yetiştirmek için rehber” olması hedeflenen bu kitap bence de anne-babaların başucu kitabı olmalı.

 

Pin It on Pinterest

Lütfen sayfayı yenileyiniz.